Ogłoszenia parafialne

 

7      sierpnia 2022 – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

·       Liturgiczne obchody tygodnia:      
- w poniedziałek, 8 sierpnia – św. Dominika, prezbitera
- we wtorek, 9 sierpnia – św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy
- w środę, 10 sierpnia – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
- w czwartek, 11 sierpnia – św. Klary, dziewicy

·       Dzisiaj po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

·       Kościół zachęca nas, aby sierpień przeżywać w trzeźwości i abstynencji. Swoje postanowienia można wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości, która jest umieszczona na bocznym ołtarzu.

·       Wczoraj wyruszyła Piesza Pielgrzymka naszej Diecezji do Częstochowy. Powitanie pielgrzymów na Jasnej górze w czwartek 11 sierpnia, a Msza Święta na zakończenie pielgrzymki będzie sprawowana na Wałach Jasnogórskich o godz. 14.00.

·       W przyszłą niedzielę, 14 sierpnia, obchodzić będziemy Uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji. Uroczystości rozpoczną się w kościele św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu o godzinie 8.30, skąd wyruszy procesja do byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Podobne nabożeństwo upamiętniające śmierć św. Maksymiliana zostanie odprawione o godzinie 8.00 w kościele Ojców Franciszkanów w Harmężach, po którym również wyruszy procesja do KL Auschwitz. Eucharystia będzie celebrowana o godzinie 10.30 przy Bloku 11, na terenie KL Auschwitz. 

·       W niedzielę 21 sierpnia nasza parafia będzie przeżywać Uroczystości Odpustowe ku czci św. Rocha. Suma odpustowa z procesją o godz. 11.00. Tegorocznym kaznodzieją będzie ks. Klaudiusz Dziki z Żywca, który prowadził rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. O przygotowanie kościoła prosimy siostry z Róży III.

·       Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w piątek po Mszy Świętej.

·       Na stoliku pod wieżą można nabyć prasę katolicką (Gość Niedzielny) i nasz informator niedzielny „Nasza Parafia”.